17 listopada 2023r klasy 3HP i 4TP uczestniczyły w projekcie "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji".
Pod opieką pań profesor A.Kacprzak i K. Czubackiej uczniowie przenieśli się do świata wirtualnego.
17 listopada 2023r klasy 3HP i 4TP uczestniczyły w projekcie "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji".
Pod opieką pań profesor A.Kacprzak i K. Czubackiej uczniowie przenieśli się do świata wirtualnego.
No niestety, mimo, że mamy najładniejsze Kwiatki na Ochocie to w zawodach w badmintonie zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Za rok będzie na pewno lepiej. 🌹🌹🌹
14 listopada 2023r. kadra nauczycielska ZS nr 4 miała przyjemność uczestniczyć w intensywnym szkoleniu z zakresu Skutecznej Komunikacji.
Nasz wykładowca, Adam Piasecki, opowiedział m.in. o aktywnym słuchaniu, precyzyjnym komunikacie, komunikacji niewerbalnej. Zwrócił uwagę jak mimika, gesty i postawa wpływają na przekaz.
Komunikacja to kluczowa kompetencja dla nauczycieli. Dzięki niej mogą efektywnie przekazywać oczekiwania, informować o możliwościach i ograniczeniach oraz budować pozytywne relacje.
Dziękujemy Adamowi Piaseckiemu za inspirujące szkolenie, które pomoże nauczycielom jeszcze lepiej komunikować się z uczniami, rodzicami oraz wewnętrznie w zespole.
„Zdobywając europejskie doświadczenie”
nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000074493
20 listopada 2023 rusza rekrutacja do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zdobywając europejskie doświadczenie”, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego w ramach którego 30 uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji.
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 30 uczniów klas III-V Zespołu Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie, uczących się w zawodach Technik Ekonomista, Technik Obsługi Turystycznej oraz Technik Reklamy, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności. Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną. 30 osób z trzech profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia. Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 20.11.2023 – 01.12.2023 dla trzech kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe w Grecji.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły, gdzie można je uzyskać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
10 listopada 2023 roku, mieszkańcy Dzielnicy Ochota rozpoczęli wyjątkowe obchody Święta Niepodległości. Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Ochota przyciągnęło tłumy chętnych, którzy wyrazili szacunek dla historii Polski oraz uczcili bohaterów walczących o niepodległość. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Karina Zbirska oraz uczniowie klasy 1AH wraz z wychowawcą, panią Bożeną Kłobukowską.
Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i zatańczono poloneza.
Jedną z atrakcji było spotkanie z….. marszałkiem Piłsudskim
11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości w Polsce. To wyjątkowy dzień, który upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj suwerenności w 1918 roku po 123 latach zaborów. Wtedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.
To moment, w którym Polska stała się suwerennym państwem. Niech żyje Polska!
Piękna i wzruszająca szkolna akademia została przygotowana przez siostrę Noemi oraz p. profesor Irenę Konieczną.
8 listopada 2023 uczniowie klas 2BR oraz 2CE wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: p. Mileną Szymbor i p. Agnieszką Mydłowską oraz siostrą Noemi odwiedzili Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Młodzież odbyła warsztaty dotyczące komunikacji międzyludzkiej oraz zwiedziła muzeum, po czym w dobrych humorach wróciła do swoich domów.
W dniu 8.11.2023 klasy 1 ah i 5 hp pod opieka pani profesor B. Kłobukowskiej, pani profesor K. Korzekwy i pani profesor M. Gozdek-Wrzesień uczestniczyły w wykładzie na temat: "Matematyk na wyborach".
Organizatorem był Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z rożnymi metodami obliczania wyników wyborów zarówno w Polsce jak i USA.
więcej o wykładzie: https://www.mimuw.edu.pl/matematyk-na-wyborach
Miło nam poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Uczelnią Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.
UTH objęła patronat nad naszą placówką. Dodatkowo podpisane porozumienie umożliwia udział uczniów Zespołu Szkół w działalności dydaktycznej Uczelni.
Na umowie podpisy złożyły Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz Dyrektor ZS mgr Karina Zbirska.
31 października 2023 r. nasze technikum zamieniło się w prawdziwe królestwo duchów, potworów i bohaterów z bajek! Nasza halloweenowa zabawa była pełna kreatywności, śmiechu i niezapomnianych przebierańców. Korytarze szkoły tętniły życiem, gdy uczniowie i nauczyciele pojawili się w niesamowitych kostiumach. Widzieliśmy wampiry, czarownice, zombie, superbohaterów i wiele innych postaci.
Najlepsze przebranie? To trudne pytanie, bo każdy wyglądał fantastycznie!
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa organizowana od 2008 roku w 160 państwach świata.
Hasłem promującym 16 edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są „rewolucje technologiczne”.
Zapraszamy naszych Uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy!
Powered by aSc EduPage