27 czerwca 2025 r. serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
Godzina 10:30
Dziedziniec szkoły.
27 czerwca 2025 r. serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
Godzina 10:30
Dziedziniec szkoły.
Z radością informujemy, że nasza szkolna biblioteka otrzymała w 2025 r. wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” nakierowanego na wzmacnianie czytelnictwa w Polsce, promocję kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży oraz modernizację bibliotek.
Program jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło...
Rok zaliczony, nagrody czas odbierać ;)
23 czerwca br. klasa 3AE odwiedziła "Niewidzialną Wystawę".
Zanurzyliśmy się w podróż w świat całkowitej ciemności, świat wyłącznie zmysłów słuchu, dotyku, węchu ...
Do turnieju zgłosiły się 24 osoby, jednak ostatecznie, z uwagi na późny termin, w turnieju wzięło udział tylko i aż 9 osób. Ośmiu uczniów i jeden nauczyciel.
Najpierw odbyło się losowanie, które przeprowadziła osobiście Pani Dyrektor mgr Karina Zbirska.
Gracze podzieleni zostali na trzy 3-osobowe grupy. Z każdej grupy wyłoniony został zwycięzca.
Turniej zakończył się następująco:
Pierwsze miejsce - Bogumił Rylewicz - nauczyciel
Drugie miejsce - Mateusz Chałupczyński 4EP
Trzecie miejsce - Mikołaj Dudzik 2CE
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
Razem z Oliwią, Kasią, Mikołajem, Wiktorią, Jakubem, Anią i Amelią przeprowadziliśmy ankiety wśród uczniów, aby lepiej poznać ich potrzeby. Wybraliśmy temat poprawy komunikacji między Samorządem Uczniowskim a społecznością szkolną.
W ramach projektu zorganizowaliśmy warsztaty, Festiwal Demokracji oraz konkurs na plakaty, które pomogą uczniom lepiej identyfikować się ze szkołą.
Chociaż niektóre efekty, jak plakaty konkursowe i ramki magnetyczne do szybkiej komunikacji, zobaczycie dopiero we wrześniu, już teraz dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli plakaty.
12-13 czerwca wzięliśmy również udział w konferencji podsumowującej w Sound Garden Hotel w Warszawie z przedstawicielami CEO, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ambasady Amerykańskiej oraz 14. innymi szkołami z całej Polski.
Opiekun SU
W odpowiedzi na potrzeby i pomysły uczniów, Samorząd Szkolny zorganizował wyjątkowe wydarzenie – Dzień Chilloutu z Sercem. To nie był zwykły dzień w szkole – to był dzień pełen pozytywnych emocji, dobrej zabawy i, co najważniejsze, wielkiego serca dla czworonogów.
Program imprezy był bardzo różnorodny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy sportu z entuzjazmem wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Dla tych, którzy chcieli zadbać o zdrowie i formę, zorganizowano spotkanie z dietetykiem oraz zajęcia pilatesu prowadzone przez profesjonalnego instruktora.
Najwięcej emocji wzbudziła jednak loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać aż 150 fantów, które rozlosowano wśród uczestników. Każdy los kosztował tylko 2 złote, a chętnych nie brakowało! Udało się zebrać 227 złotych, a dodatkowo ponad 200 zł zebrano na stoisku schroniska.
Wydarzenie uświetniła wizyta wyjątkowego gościa – pieska ze schroniska, który swoją obecnością umilał uczniom przerwy i przypominał, dlaczego warto pomagać zwierzętom.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zorganizować imprezę na tak wysokim poziomie.
To był dzień pełen radości, integracji i pięknych gestów. Wszystkim uczestnikom, darczyńcom i organizatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i otwarte serca. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie w naszej szkole!
Serdecznie zachęcamy do wysłuchania utworu muzycznego, który oferuje przesłanie nadziei, jedności i odpowiedzialności w tworzeniu sprawiedliwego świata dla wszystkich
Ostatnie dni kwietnia to czas podsumowań programu Erasmus +. Uczniowie klas 4EP, 4HP i 3BR chcąc przybliżyć koleżankom i kolegom kraje, w których szkolili się nauczyciele ZS nr 4 przygotowali plakaty informacyjne.
Jest to mini przewodnik po Austrii, Czechach, Hiszpanii, Irlandii, Malcie i Włoszech.
Dziś nasi uczniowie przystąpili do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. To kolejny ważny etap w ich edukacyjnej drodze, wymagający dużego zaangażowania i solidnego przygotowania.
Wszystkim zdającym życzymy powodzenia oraz satysfakcjonujących wyników.
Za nami tydzień Kwiatkowych Dni Przedsiębiorczości, czyli corocznego eventu, który młodych ludzi ma poznawać ze światem biznesu. Co roku staramy się zaangażować młodzież w różne projekty, poznawać z ciekawymi ludźmi i uczyć, jak funkcjonować na rynku pracy.
W tym roku udało nam się zorganizować między innymi:
*Spotkanie warsztatowo-doradcze z ochockimi ósmoklasistami ze SP nr 61, w ramach współpracy z lokalną społecznością
*Pokaz mody biurowej wraz z elementami savoir vivre
*Warsztaty FOTO, IT Girls, Made in Italy, Ekonomista Śledczy, IV władza - Instytut Dialogu i Dyskursu, Różnorodność nas napędza - STEAM
*Stoiska i warsztaty prowadzone przez pracowników uczelni UTH i SAN m.in. “Co ma wspólnego Instagram ze studiami” czy “ Montaż video”
*Konkursy: Show us entrepreneurial skills, Business English, Przedsiębiorczy Kwiatek
*pokaz biznesu Oskara - naszego Kwiatkowego ucznia, który na naszych oczach projektował i szył spodnie
Dziękujemy:
*wszystkim zaangażowanym w projekt gościom-prelegentom-firmom oraz uczniom, nauczycielom i dyrekcji
*Naczelnikowi Wydziału Oświaty - Panu Krzysztofowi Grochowskiemu za ufundowanie konkursowych nagród i za obecność podczas ich wręczania
*uczelni patronackiej Społeczna Akademia Nauk za obecność i ufundowanie nagród w konkursie Business English
*gratulujemy zwycięzcom konkursów i rywalizacji!
W efekcie naszych działań i prac podczas tygodnia przedsiębiorczości powstały krótkie filmiki, które możecie obejrzeć oraz drugi odcinek podcastu, którego możecie już posłuchać. Zachęcamy do prześledzenia wywiadu z młodymi Kwiatkowymi przedsiębiorcami czyli Oskarem, Igorem i Kubą oraz z Panią Sarą Skrzypek z Instytutu Dialogu i Dyskursu, która aż z Torunia przyjechała do nas na warsztaty związane z mediami pod tytułem "IV władza"
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne.
Z tej okazji uczniowie "Kwiatka" wzięli udział w wyjątkowej akcji, która miała na celu nadanie drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom i ograniczenie odpadów. Sala chemiczna została ozdobiona arcydziełami - doniczkami z odpadów, w których uczniowie posadzili rośliny. Na lekcjach biologii przypominaliśmy proekologiczne postawy w społeczeństwie i tworzyliśmy plakaty na gazetkę szkolną.
Nasza moc, nasza planeta!
Uczniowie Technikum nr 10 zmierzyli się z jednym z najważniejszych egzaminów – maturą z matematyki!
Trzymamy mocno kciuki za wyniki i jesteśmy dumni z Waszej determinacji oraz pracy, jaką włożyliście w przygotowania.
Niech dzisiejszy dzień będzie kolejnym krokiem w stronę Waszych marzeń!
Dziś uczniowie Technikum nr 10 zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego – pierwszym z serii egzaminów maturalnych 2025. Emocji nie brakowało, ale wszyscy podeszli do wyzwania z pełnym zaangażowaniem i skupieniem.
Trzymamy kciuki za kolejne dni i życzymy powodzenia na matematyce oraz językach obcych!To ważny moment w życiu każdego maturzysty – jesteśmy z Was dumni!
W środę, 30 kwiatnia br., z dumą uczciliśmy te wyjątkowe święta – symbole naszej historii, wolności i jedności narodowej. Z tej okazji założyliśmy biało-czerwone kapelusze, by podkreślić, jak ważne są dla nas barwy narodowe i pamięć o przodkach, którzy tworzyli zręby naszej demokracji.
Niech te dni będą przypomnieniem o sile wspólnoty i wartościach, które nas łączą!
Serdecznie gratulujemy uczniom:
pracy systematycznej, gdyż trwającej od października i owocnej, ponieważ zakwalifikowali się do II etapu konkursu „Akademii Przedsiębiorczości” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny SGGW w Warszawie i będą godnie reprezentować szkołę, a także rywalizować z innymi uczestnikami w walce o indeks uczelni SGGW wydział Ekonomii w Warszawie.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia !!!
Katarzyna Korzekwa
Anna Kacprzak
W piątek, 25 kwietnia br., w murach naszego technikum zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów klas piątych.
Drodzy Maturzyści,
dziękujemy Wam za pięć wspólnych lat – pełnych wyzwań, pracy, sukcesów, ale też uśmiechu, przyjaźni i niezapomnianych chwil.
To był ważny etap, który zapisze się nie tylko w historii szkoły, ale i – mamy nadzieję – w Waszych sercach.
Przed Wami matura – trzymamy kciuki za świetne wyniki!
Życzymy Wam odwagi w podejmowaniu decyzji, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wiary w siebie i swoje możliwości.
Powodzenia na dalszej drodze!
składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spokoju oraz wielu radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech ten świąteczny czas przyniesie wytchnienie,napełni serca nadzieją i optymizmem, a wiosenna energia doda sił do realizacji nowych wyzwań.
Ostatni dzień praktyk to nie tylko ostatnie zajęcia z mentorami, ale również podsumowanie intensywnego czasu: ocena zdobytych umiejętności, wręczenie certyfikatów i pożegnanie z miejscem, które przez dwa tygodnie było przestrzenią nauki, wyzwań i twórczej pracy.
Z bagażem wiedzy i doświadczenia wracają do Polski – gotowi na kolejne wyzwania, nie tylko zawodowe.
Projekt „Europejskie doświadczenie z ZS nr 4 w Warszawie”, nr 2024-1-PL01-KA122-VET-000199553, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Czas na planowanie biznesu! Uczniowie tworzyli biznesplany, zgłębiali struktury i typy planów, a także ćwiczyli interpretację kluczowych wskaźników analizy ekonomicznej. Dzień był prawdziwą symulacją pracy w dziale rozwoju i strategii firmy. To był dzień łączenia kropki po kropce – uczniowie finalizowali swoje projekty, analizowali przebieg kampanii, tworzyli plany od startu do zakończenia. Reklamowa rzeczywistość nabrała pełnego wymiaru – teraz to już nie tylko nauka, ale realna realizacja.
Projekt „Europejskie doświadczenie z ZS nr 4 w Warszawie”, nr 2024-1-PL01-KA122-VET-000199553, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
#FunduszeEU
Powered by aSc EduPage