Drużyna dziewcząt dziękuje Wam za wsparcie.
Grały dobrą siatkówkę choć niestety bez zwycięstwa. Mistrzem zostały zawodniczki z "Grota” przed „ Staszicem” i „ Kołłątajem”.
Dzisiaj początek zmagań chłopców. Będzie sportowa walka, będzie się działo.
Drużyna dziewcząt dziękuje Wam za wsparcie.
Grały dobrą siatkówkę choć niestety bez zwycięstwa. Mistrzem zostały zawodniczki z "Grota” przed „ Staszicem” i „ Kołłątajem”.
Dzisiaj początek zmagań chłopców. Będzie sportowa walka, będzie się działo.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy, ale nie dziś…
Spacer na pierwszej w Polsce wieży widokowej ze ścieżką w koronach drzew. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. 49,5 - metrowa Wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie.
I tym pięknym akcentem chciałoby się powiedzieć "kończymy naszą przygodę na nartach", ale to dopiero początek. Wspomnienia z tegorocznego pobytu zostaną na zawsze w naszych sercach, a w głowach plany na przyszły sezon... 02 - 06.03.2026r.
Dziś na stoku czekała na nas niespodzianka, przywitał nas GŁUSZEC - bardzo rzadki ptak wielkości mniej więcej gęsi, który jest pod ochroną.
Jazda na nartach i szlifowanie talentów to główny punkt programu na dzień dzisiejszy.
Pogoda nas rozpieszcza, na brak nudy nikt nie narzeka.
Od rana narty, zabawy na stoku, a po obiedzie wjazd na Górę Parkową kolejką linową.
Spacer ścieżkami spacerowymi w dół pomógł w szybkiej regeneracji po nartach.
Rozpoczynamy białe szaleństwo w praktyce a popołudniu zwiedzamy Krynicę Zdrój.
Dla wzmocnienia krótka wizyta w pijalni wód zdrojowych, a po kolacji zajęcia lekcyjne z narciarstwa w teorii, podczas których omówiliśmy techniki jazdy na nartach.
Cdn.
We wtorek, 04marca br. klasy 2ah i 1ah udały się do Fabryki Czekolady Wedel w Warszawie.
Zwiedzający mieli okazję poznać historię marki oraz proces produkcji słodyczy.
Podczas wizyty zobaczyli linie produkcyjne, na których powstają kultowe wyroby, takie jak Ptasie Mleczko, Torcik Wedlowski czy czekolady. Mogli także obserwować pracę Maestro Czekolady oraz spróbować świeżych wyrobów czekoladowych.
Wizyta zakończyła się w sklepie firmowym, gdzie można było kupić unikalne produkty.
Od 03 marca br. rozpoczęliśmy cykl rozgrywek w ramach Mistrzostw Dzielnicy Ochota w Siatkówce.
W tym tygodniu walczą dziewczęta, a w następnym drużyna chłopców.
Trzymajcie kciuki.
Rano, 3 marca br., uczniowie naszej szkoły wyruszyli na Białą Szkołę do Krynicy Zdrój.
Dzień pierwszy - po dotarciu na miejsce i zjedzeniu pysznego obiadu wyruszyliśmy na krótki rekonesans po miejscowych stokach. Pogoda nam sprzyja, mamy już wszyscy narty i od następnego dnia zaczynamy naszą przygodę doskonalenia umiejętności narciarskich. Jednak za nim wyruszymy, trzeba było poznać tajniki obsługi sprzętu oraz zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach i….
Wieczorem zamiast odpoczynku zajęcia w podgrupach czyli akcja integracja.
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole z tej okazji odbył się w sobotę 1 marca 2025 r. mini maraton filmowy poświęcony Żołnierzom Wyklętym, którzy sprzeciwiali się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Filmy oglądało 40 uczniów z kilku klas pod opieką Pani Ireny Koniecznej.
REPERTUAR:
1. „Żołnierze Wyklęci” z 2006 r., reż. Wincenty Ronisz, film dokumentalny.
Wprowadzenie w tematykę.
2. „Wyklęty” z 2017 r., reż. Konrad Łęcki, film fabularny.
Film nawiązuje do historii ostatniego niezłomnego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.
3. „Raport Pileckiego” z 2023 r., reż. Krzysztof Łukaszewicz, film fabularny.
Film przedstawia losy polskiego bohatera narodowego, który stworzył raport o holokauście będąc trzy lata w obozie w Auschwitz, gdzie prowadził działalność konspiracyjną. W 1947 r. został aresztowany przez władze komunistyczne, torturowany a następnie rozstrzelany.
Serdecznie zapraszamy Ósmoklasistów i ich Rodziców na Dzień Otwarty w naszym Technikum!
Przedstawimy ofertę naszej szkoły na nadchodzący rok szkolny 2025/2026.
Będzie możliwość poznać i porozmawiać z Dyrekcją, Nauczycielami i Uczniami oraz zwiedzić szkołę.
Rezerwuj czas: czwartek, 27 marca 2025r o godz 17.00.
Grupa uczniów z 5 EP i 5 HP wzięła udział w konkursie „Mlody przedsiębiorca” - trzymamy kciuki!
Po konkursie mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo ciekawym wykładzie „Marketing cyfrowy w e-commerce” i poczuć studencką atmosferę.
23 lutego po raz kolejny obchodzimy w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Został on ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001 roku. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji, zachęcenie chorych do leczenia oraz przypominanie o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie lepszego wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami nastroju. Jest to również okazja do dzielenia się wiedzą na temat depresji, jej przyczyn i skutków. W związku z tym zachęcamy zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pozostałych pracowników naszej szkoły do skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej dotyczących tematu depresji. Polecamy szczególnie najnowszy numer czasopisma Charaktery oraz następujące pozycje książkowe:
Louise Hayes, Ann Bailey, Joseph Ciarrochi, W pułapce myśli - dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem,
Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać,
Ewa Nowak, Orkan depresja.
Spieszymy z pomocą, doradzamy naszym starszakom jak wybrać studia, jak rozwinąć ścieżkę kariery. Dlatego 19.02.br. klasy 5-te miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach z obszaru doradztwa zawodowego, które prowadzone były przez doradczynię zawodową z naszej uczelni patronackiej SAN Społeczna Akademia Nauk.
Dziękujemy SAN.
W dniu 28.01.2025 roku klasy IV wzięły udział w „Forum Młodych- BO NOWE JEST NADZIEJĄ”. Celem tego spotkania było zachęcenie do propagowania idei donacji i transplantologii narządów. Przybliżony został trudny temat, w prezentacjach i panelach z ekspertami-lekarzami transplantologii, koordynatorami transplantacyjnymi i osobami po przeszczepieniu organów.
Klasy drugie Technikum nr 10 w dniach 28-30.01.br. uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays w Nadarzynie.
Było to wyjątkowe jubileuszowe wydarzenie poświęcone reklamie i drukowi - 20. edycja RemaDays Warsaw.
Tegoroczne wydarzenie to nie tylko okazja do spotkań biznesowych i rozmów o przyszłości branży, ale także możliwość uczestnictwa w prelekcjach prowadzonych przez ekspertów i liderów sektora. Naszej młodzieży szczególnie podobała się prelekcja „Sztuczna inteligencja w marketingu i grafice”. Oprócz tego młodzież zainteresowana była materiałami i urządzeniami eksponowanymi na targach, które wykorzystuje się w przemyśle reklamowym.
Targi były dobrze oceniane przez młodzież i zostaną na pewno zapamiętane dzięki gadżetom i materiałom reklamowych pozyskanym ze stoisk targowych wystawców.
Do zobaczenia za rok, następne targi : 27-29 stycznia 2026.
Dziś obchodzimy jedno z najmilniejszych świąt – Dzień Kota! Z tej okazji nasi uczniowie oraz nauczyciele postanowili podzielić się z nami zdjęciami swoich futrzastych przyjaciół.
Kot to nie tylko doskonały towarzysz, ale również symbol niezależności, spokoju i radości.
Zobaczcie, jak wspaniale prezentują się nasi nauczyciele i uczniowie w towarzystwie swoich ukochanych kotów!
Projekt finansowany z funduszy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego, realizowany jest przez Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, przy Specjalistycznej Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży ul. Dwernickiego 22.
Celem projektu jest wspieranie osób w trudnych momentach życia, poprzez edukację, wsparcie emocjonalne oraz informacje na temat dostępnych zasobów i metod pomocy.
Podcasty poruszają istotne kwestie związane z mentalnym dobrostanem dzieci i młodzieży, strategiami wsparcia emocjonalnego w środowisku szkolnym oraz rolą rodziców i nauczycieli w wychowywaniu i wspieraniu rozwoju dzieci. Są to materiały edukacyjne, które mogą okazać się niezwykle cenne w codziennej pracy pedagogicznej oraz wychowawczej, jak również w rodzinnych rozmowach na tematy związane z emocjami i trudnościami w funkcjonowaniu młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia.
Podcasty są także dostępne na platformie Spotify: https://open.spotify.com/show/648GBIiUSV9EIJLnLstQ97
oraz na portalu edukacyjnym: jakto.co http://www.jakto.co/dn/podcasty/
Teatralny dzień w Kwiatku dzięki #KulturalnaSzkolanaMazowszu.
Uczniowie klas reklamy mieli okazję uczestniczyć w premierowym pokazie Ślubów Panieńskich Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim.
Było nowatorsko, komicznie i refleksyjnie.
Klasa 2ah dn. 28.01 na wystawie "Dali CYBERNETICS - od surrealizmu do sztucznej inteligencji".
Dali Cybernetics to unikalne połączenie sztuki, nauki i technologii przeniosła nad do cyfrowego wszechświata Salvadora Dali.
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak AI, hologramy moglismy zanurzyć się w surrealistyczne wizje mistrza, poznając życie mistrza i odkrywając niezwykły świat Dalego zaczarowany w jego najsłynniejszych działach przez pryzmat fizyki kwantowej, optyki, a nawet DNA.
Wystawa wywarla na nas niezapomniane wrażenie - polecamy.
Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy etap upowszechniania rezultatów naszego projektu Erasmus+ „Mobilności Europejskie Szansą na Lepszą Przyszłość Zespołu Szkół nr 4 w Warszawie”. Chcemy dzielić się rezultatami szkoleń, w których braliśmy udział w ramach mobilności kadry edukacji szkolnej. Mamy nadzieję Was INSPIROWAĆ i MOTYWOWAĆ do rozwijania kreatywności, umiejętności interpersonalnych oraz pracy w zespole.
Powered by aSc EduPage