Od 18 do 22 marca w Kwiatku uczyliśmy się przedsiębiorczości w praktyce. Nasz Tydzień Przedsiębiorczości obfitował w liczne warsztaty, atrakcje, wydarzenia, które mają pomóc naszym Kwiatkom w poruszaniu się na rynku pracy oraz w wyborze ścieżki edukacyjnej. Uczymy się również korzystać z narzędzi takich jak LinkedIn. Serwis ten jest największą na świecie siecią profesjonalistów online. Można w niej znaleźć oferty pracy lub stażu, nawiązać lub wzmocnić relacje zawodowe bądź nauczyć się nowych umiejętności, aby osiągnąć sukces w karierze. A nasz Kwiatki są przecież skazane na sukces!
Ale do rzeczy… Jedną z zeszłotygodniowych atrakcji było spotkanie z Panem Dariuszem Żukiem.
Kim jest pan Darek i z jaką misją do nas przybył poczytajcie w relacji AIP Seed , firmy która właśnie na LinkedIn opisała nasze spotkanie, którego staliśmy się bohaterami. Sami zobaczcie!
W ubiegłym tygodniu nasz CEO Darek Żuk poprowadził wyjątkową lekcję przedsiębiorczości w murach Technikum nr 10 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego. Ta specjalna sesja edukacyjna była dedykowana ambitnym uczniom, pragnącym zgłębić tajniki biznesu i innowacji.
Pasja Darka do promowania przedsiębiorczości oraz jego własna, bogata ścieżka kariery jako przedsiębiorcy i inwestora, mogą być wielką inspiracją dla wielu osób. Jego życiowe doświadczenie, łączące w sobie lata pracy nad rozwojem innowacji i wspieraniem młodych przedsiębiorców, pozwoliło uczestnikom lekcji zyskać bezcenną wiedzę.
Podczas lekcji przedsiębiorczości uczniowie mieli okazję:
- poznać ścieżkę zawodową Darka, która doprowadziła go do założenia funduszu VC AIP Seed
- dowiedzieć się o szczegółach dotyczących celów i zasad funkcjonowania funduszu VC
- wspólnie przejść przez case studies wybranych inwestycji z portfolio AIP Seed.
- odkryć fundamentów zakładania startupu
- zrozumieć kluczowe aspekty budowania efektywnego zespołu startupowego.
Ta inspirująca lekcja przedsiębiorczości nie tylko wzbogaciła uczniów o teoretyczną wiedzę, ale również zmotywowała ich do myślenia w sposób przedsiębiorczy i kreatywny Kto wie, może właśnie po tej lekcji przedsiębiorczości, któryś z uczniów postanowi założyć swój własny startup